Hakkımızda

Biz Kimiz?

Firmamız makine imalatı ile faaliyete başlamış olup, geçen süre içerisinde edinmiş olduğu tecrübeler ışığında 1996 yılında tekstil sektörüne giriş yaparak Kösem Tekstil-Ziya Kösem ünvanını almıştır.

Tekstil sektörünün plise alanında 1996 yılından itibaren faaliyet gösteren Kösem Tekstil, plise üretim kapasitesi, farklı ve geniş yelpazesi ile yerli ve yabancı dünyaca ünlü markaların tercihidir. Kösem Tekstil, 20 yılı aşkın süredir İstanbul-Topkapı’da bulunan fabrikasında moda sektörüne hizmet vermektedir.

Inditex onayına ve Recycled Claim Standard (RCS) sertifikasına sahip olan firmamız Kösem Tekstil, kendi yetiştirmiş olduğu ekibi ve kurmuş olduğu Alman ve İtalyan teknolojisine sahip makine parkuru ile başta polyester hammadde içeren kumaşlar olmak üzere çeşitli kumaşlar ve deri üzerine istenilen desen ve modeldeki plise işlemini uygulamaktadır.

Misyonumuz

Kurulduğumuz günden beri, müşterilerin değişen ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarımlarımızda ürün çeşitliliği sağlayarak öncü-yenilikçi olmak ve müşterilerimize kaliteli ürünler sunarak sürdürülebilirlik içinde firmamızı geliştirmek.

Vizyonumuz

Geçmişten günümüze, yaratıcı ve çeşitli ürünlerimiz ile güven ve kalite ilkelerini benimseyerek sektörde lider ve tercih edilen dünyanın bir numaralı firması olmak.

Temel Değerlerimiz

Yenilikçi-Yaratıcı

Yıllardır sektör lideri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Zirvede kalmak için çeşitli saha profesyonelleriyle çalışıyoruz. Böylece ürettiğimiz her şey amaçlanan kaliteyi ve güvendiğimiz sorumlu üretim sürecini içinde barındırıyor.

Dürüst-Şeffaf

Yıllardır kusursuz güvencemizin doğrudan bir sonucu olan yüksek kaliteli ürünlerimizle tanınıyoruz. Standartlarımızı korumakla kalmayıp günden güne yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Ekip Çalışması

Kösem Tekstil olarak üretim aşamasında, deneyimli ve uzman kadromuzla bireysel güçlerini kullanıp her türlü katkıyı sağlayarak ortak bir vizyon ile sağlam adımlar atmaktayız.

Çevreye Saygı

Çevreyi korumak ve sürekliliğin sağlanması için, yüksek üretim ve düşük atık mantığı ile tüm üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Müşteri Odaklı

Üretim sürecinde asla taviz vermeyeceğimiz sağlam standartlarımız bulunuyor. Müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir ve güncel ihtiyaçları karşılamak amacıyla sürekli olarak yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları yürütüyoruz.